| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Toate fisierele mele se deschid cu windows media center.
Intrebarea e :
Cum schimb programul in care se deschid fisierele?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Depinde ce fisiere vrei sa deschizi! In ce format sunt fisierele? Nu toate fisierele se deschid cu un singur program/aplicatie.Fa-mi o lista cu fisiere si iti spun cu ce programe sa le deschizi si cum sa setezi sa ti se deschida de acum incolo tipul de fisier cu un singur program! Ex: pentru mp3-->programul x, pentru fisier video-->programul y, pentru fisier rar-->programul z, pentru fisier srt-->programul h, pentru fisier text ->programul...si asa mai departe! Lasa un pm! Bafta!

| cocoman a răspuns:

Click dreapta si open with.si de acolo selectezi cu ce vrei sa le deschizi

Răspuns utilizator avertizat