| anonim_4396 a întrebat:

Am observat prezenta unui virus in folderul Windows, asa ca as vrea sa reinstalez windowsul stergand doar partitia C, in care se afla. Nelamurirea mea este daca jocurile instalate in partitia D, cat si salvarile acestora, vor rula in continuare dupa schimbarea windowsului sau se va anula tot progresul?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt anumite jocuri care ruleaza, altele nu. ideea este ca daca este infectata pertitia C:\ sunt infectate si celelate partitii. Incearca sa scoti doar virusul cu un antivirus online sau free. Daca nu merge sterge toate partitiile si nu salva de cat muzica, filmele, pozele si documentele. Restul sunt infectate.

| AdrianPe a răspuns:

Jocurile, probabil ca vor rula. Salvarile in schimb vor fi sterse. Instaleaza un antivirus si scapa de virus.