| adreyashu a întrebat:

Am placa video AMD Radeon HD 6450 de 1GB si cam la toate jocurile care le joc imi merg setarile abia la medium ca de la high in sus imi merge cu lag.
Ce pot sa fac?
Stiu ca acum sunt deja placi video mai mari dar totusi cu asta cred ca ar trebui sa-mi mearga cel putin la high fara nici o problema.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jocurile mai depind si de memorie si procesor. In plus latimea de banda a placii tale este de 64 Mb. Mica.

| adreyashu explică (pentru Salontanul):

Si atunci 128 ar fi bun sau sa ma gandesc la 256?

| Salontanul a răspuns (pentru adreyashu):

Cu cat este mai mare latimea de banda e mai buna. Conteaza si marimea frecventei procesorului, memoria ce o are, etc.
Citeste intai pe aici: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html