| gabi11000 a întrebat:

Am problema la prototype 2, toata lumea stie problema, se deschide si apoi se inchide, stiu ca e de la nuclee, am uitat cum sa fac, am incercat cu afiliat cores in end task dar nu merge, mai demult stiu ca am facut ceva general la windows unde puteam bifa cate coruri sa folosesc din 16, si puneam doar 7 si mergea, dar nu mai stiu in ce setari mergeam.
Dau funda daca imi spune cineva, stiu ca e ceva simplu dar nu mai stiu cum sa fac si pe net nu gasesc nimic la coruri sa bifez doar prin end task si afiliate cores la steam, dar nu merge asa.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ce bazaconii te-ai apucat sa faci? laughing Fi la zi cu actualizarile windows si cu driverul placii video si ar trebui sa mearga daca pc-ul tau e compatibil cu acel joc...

| gabi11000 explică (pentru lpavel):

Deci jocul este configurat sa mearga doar pe 8 nuclee. eu am mai facut asta, prototype 2 nu mai primesc actualizari pentru informarea ta, una la mana si doi la mana am mai facut aceasta setarea si ma gandeam ca dau peste cineva care stie de respectiva setare.

| lpavel a răspuns (pentru gabi11000):

Scrie asta in specificatiile jocului? In viata mea n-am vazut asa ceva si am 15 ani de cand sunt gamer, deci nu te prea inteleg... dar daca crezi tu ca e asa bafta tie si rezolv-o asa!

| DonMoldo a răspuns:

Nu au treaba nuclee-le ala se numeste crash ce spui tu acolo poate nu ai jocu la zi cu update-urile placa video/windows sau poate nu iti duce calculator-ul.

| gabi11000 explică (pentru DonMoldo):

Bun deci, ala nu este un crash, este o eroare deoarece prototype 2 a fost creat ca sa functioneze pe 8 nuclee, eu am mai facut respectiva rezolvare doar ca acum dupa ceva ani mi l-am luat din nou, si nu mai retin setarea, eu am mai facut-o de retinut acest aspect, este o nimic toata, si este forta de afiliate cores, si in loc de 16 trebuie sa fie 8, doar la ryzen se intampla aceasta problema, va rog daca veniti cu informatii sa fie corecte, multumesc

| DonMoldo a răspuns (pentru gabi11000):

N-are nici un sens ce spui, daca e o nimic toata rezorvati-o singur.