| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am semnal slab la wifi. Routerul este chiar deasupra camerei unde stau dar tavanul este foarte gros. Eu am apartamentul meu cu o alta intrare si casa parintilor este sus deci nu este nicio alta usa sau scurtatura pentru semnal. Jos am in amplificator dar tot slab este internetul. Ce as putea sa fac? Un router mai puternic sau un aplificator mai puternic?

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Degeaba ai un amplificator "jos", ca semnalul pe care il primeste este foarte slab si "foarte slab" amplificat nu poate sa fie decat "slab". Amplificatorul ar trebui sa fie undeva unde semnalul este suficient de puternic, ca sa poata fi amplificat la un nivel acceptabil. pana sa dai bani pe alte device-uri, incerca mutarea amplificatorului in diverse locatii, pana gasesti una care sa-ti convina.