| Andreiandrei2000 a întrebat:

Am semnal slab la wifi. Routerul este chiar deasupra camerei unde stau dar tavanul este foarte gros. Eu am apartamentul meu cu o alta intrare si casa parintilor este sus deci nu este nicio alta usa sau scurtatura pentru semnal. Jos am in amplificator dar tot slab este internetul. Ce as putea sa fac?
La sfatul cuiva am mutat aplificatorul sus in casa parintilor dar tot la fel de slab este internetul.
Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Dai gaura pe undeva prin tavan si tragi un cablu din router si conectezi al doilea router in cascada sau un acces point si ai scapat de problema, asa ai semnal si in camera ta.