| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. De-a lungul timpului am intrebat mai multe persoane "cum ai invatat limba engleza?", am intrebat chiar multi si mi se pare interesant cum, un procent de peste 80% mi-au dat ca raspuns, pe primul loc, JOCURILE PE PC. Sunt curioasa sa stiu, din ce jocuri as putea sa invat si eu limba engleza sau din ce jocuri video se poate invata limba engleza, daca stiti ceva jocuri, online (free)? (mentionez ca am un PC vechi si nu am nici un telefon prea performant)

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Limba engleza o poti invata cu ajutorul filmelor fara subtitrare sau purtand conversatii cu persoane a caror limba nativa este limba engleza

| anonim_4396 explică (pentru BroascaCuElice):

As face asta, dar unde gasesc eu vorbitori de limba engleza? si pe langa asta. sa si vrea sa ma ajute cu limba, oare este vreo aplicatie sau site unde pot gasi pe cineva care sa aiba chef sa ma ajute cu limba engleza?

| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Ei bine, si eu am invatat sa citesc de la 6 ani, si am invatat in engleza de la GTA Vice City care merge pe orice pc vechi, sau gta san andreas alege dintre ele si joaca sunt multe esentiale cum ar fi bike, vehicle, gun chestii de genu la engleza

| anonim_4396 explică (pentru MihaitaMihai1989):

Pai bun, dar de unde iau gratis aceste jocuri?