| BoGdY1107 a întrebat:

AM si eu o intrebare,ce program sa folosesc pentru filmarea ecranului,am folosit fraps,bandicam action, in afara de fraps toate imi ingreunau calculatorul, si fraps filma numai 29 de secunde.
Urgent trebuie sa fac un video pentru gaming.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ion1731 a răspuns:

Daca ai placa video slaba sau la general un sistem slab, nu e de mirare sa iti ingreuneze calculatorul, gindeste din pnct de vedere al hardware-ului- nu da vina pe software... sper ca intelegi despre ce vorbesc

| BoGdY1107 explică (pentru ion1731):

Placa video este Nvidia GEforce 405 si sistemul e Windows 7 Ultimate pe 32 bit si Quad-Core PC-ul(original a fost Dual-Core si i-am mai adaugat 2 procesoare)Si 4GB Ram

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Incearca cam studio : http://camstudio.org/

| BoGdY1107 explică:

Imi zice ca nu am directX? Ce e ala? De curand mi-am reinstalat windowsul, 7 32 bit, ce trebuie sa fac

| ion1731 a răspuns (pentru BoGdY1107):

1)pe procesor quad core si 4 gb ram pune sistem de operare pe 64 de biti
2)direct x descarci de pe net, scrii la cautare : direct x download, si gasesti, te descurci.
nu inteleg ce ai avut in vedere prin adaugare a inca 2 core dar in fine ge force 405 nu e nici pe departe placa video de top.Depinde inca cita memorie ai 512 sau 1 gb... si depinde la ce joc vrei sa faci video.

| DayZPlay a răspuns:

Poti folosi OBS. E foarte folositor c: