| dan97 a întrebat:

Am strans banii suficienti pentru o consola.Dar nu stiu ce sa aleg dintre xbox 360 si ps3.La inceput eram fan xbox. Dar vazand atat de multe comentarii si raspunsuri m-ati dat peste cap si iar nu stiu ce sa aleg. Mentionez ca vreau sa ma joc jocuri adevarate, nu ma interesea prea mult nici ps3move si nici kinectul.Tin cont si de pret si de varietatea jocurilor pe care le pot juca. O a doua mentionare este ca as vrea sa-mi modez consola fara sa-i provoc daune si fara sa pierd posibilitatea de a juca multiplayer (net-ul e si el important).
PS Prefe controllerul de la xbox.
CE IMI RECOMANDATI SI DE CE?, AS DORI CATE MAI MULTE SESIZARI CA SA MA POT DECIDE.
Mersi pentru raspuns si pentru rabdare, dau fundita celui mai bun review si cel mai sugestiv. Va rog ajutatima sa ma decid!

Răspuns Câştigător
| nurckye a răspuns:

Salut!
Personal cred ca xbox este mai bun, din cauza sistemului si grafica jocului. Daca medezi ps3-ul sau xbox-ul nu vei mai putea juca pe internet.Deci, uite o comparatie:
Grafici- Xbox
Pret- Egalitate
Gameplay- Xbox
Varietatea jocurilor- Ps3
Display-xbox (full hd) ps3(hd)

Ps: Eu as alege un wii, este mult mai ieftin si cu banii ramasi iti iei alte jocuri