| Bulbi a întrebat:

Am tot cautat pe internet pareri/sfaturi despre ce boxe sa cumpar pentru ascultat muzica.Si dintre 5.1, 2.1,2.0 am eliminat 5.1 fiind mai bune pentru jocuri si filme.Si vreau sa va intreb ce parere aveti despre aceste boxe: http://www.electronic-star.ro/......i29191.htm
Sunt destul de bune la acel pret? Sau sunt sisteme 2.1 mult mai bune la preturi asemanatoare (daca da din ce cauza).Si o ultima intrebare:2.0 mai bune decat 2.1?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Ti-am raspuns si la intrebarea anterioara. Daca vrei explicatii mai pe larg:

1. Daca ar fi sa vorbim strict de boxe multimedia, un 2.0 decent e intotdeauna mai bun decat un 2.1 in acelasi pret (ca si fidelitate si muzicalitate). 2.1 are subwoofer, bubuie nu canta, majoritatea nu au tweetere si sunt si alte argumente dar nu intru in detalii.

2. Chestia aia din link-ul tau e o chinazarie facuta pe vapor numai cat te uiti la ea si la specificatii (vezi 400W, suport de carduri, USB-uri si alte acareturi, SNR de 121db). Nu e nevoie sa vina nu stiu ce cunoscator ori cineva care le-a testat sa-ti spuna ca-s niste pocnitori.

3. Depinde ce urmaresti de la sistemul pe care il cumperi. Daca vrei sa scoata niste zgomote dar in principal sa bubuie, o sa te alegi cu un 2.1 sau cu pocnitorile de mai sus. Daca vrei sa sune macar putin muzical, sa auzi medii, bas controlat, inalte definite, soundstage s.a.m.d., o sa te orientezi catre un 2.0 decent (NU chestiile alea de 400W chiar daca si alea-s 2.0).