| ciucuvasy a întrebat:

Am un acer aspire one d257 mini laptop. Si se cam incinge procesorul il am de 2 zile nou.
Asa se incing astea sau e o problema.

Va rog help.

Familie procesor: IntelŸ AtomŸ
Model procesor: N435
Viteza procesor(MHz): 1330
Cache procesor(Kb): 512 Level 2
Memorie RAM
Capacitate memorie: 2048 MB
Informatii memorie: 1x2048
Tip memorie: DDR3 1066MHz/PC3-8500
Upgrade Maxim: 2048 MB (1x2048)

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! e bine.Intel Atom N435 este un procesor cu frecvenţa de 1. 33 GHz, single-core şi are doar 512K memorie cache, iar TDP-ul este estimat la circa 5W. Este cel mai nou şi cel mai lent membru din familia Intel Atom Pine Trail.De aceea merge si la temperaturi mai ridicate decat celelalte procesoare - este suprasolicitat, dar nu ai nici o problema.