| AlcoholicSmile a întrebat:

Am un calculator intel celerom de 3Ghz memorie 1Gb dar el imi arata numai 896 mb. Ce trebuie sa fac sa mearga la capacitatea de 1 Gb

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Poate doar atat folosesti tu din ea, memoria este folosita in functie de necesitati si nu este nevoie sa fie tot timpul la capacitate maxima.

| ZennoEll a răspuns:

Se vede ca nu stii nimic despre calculatoare... Windowsu cati GB are? Screenurile si toate rahaturile vrei sa aiba 1KB? De aia Ca sa ai pe ce umbla nu sa te uiti la un ecran cu spatiu de 1GB care nu face nimica...