| OhGodWhy a întrebat:

Am un Htc m9 care este Locked pe reteaua americana AT&T, si nu pot sa primesc update-ul de la Android care in mod normal e valabil si in Romania pe Htc m9, dar si pe reteaua lor in America, nu stiu daca si in Romania.Pentru ca altfel l-as fi primit deja.

Exista vreo cale sigura prin care sa pot pirimi update-ul Android Marsmallow?

Multumesc pentru ca ati citit.

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Bun, deci inainte de toate vreau sa stii ca daca nu te pricepi mai bine il duci la un service, deoarece existe sanse sa nu-ti mai mearga telefonul' deloc daca faci ceva gresit.

Deci:
1. Descarca Odin (nu conteaza versiunea) in PC
2. Cauta firmware-ul pe Romania pentru telefonul tau. Trebuie sa stii exact modelul.
3. Urmeaza pasii de la Manual system update instructions http://www.htc.com/us/support/htc-one-m9/news/