| danielcristi98 a întrebat:

Am un Intel Core i3 2120 și vreau sa îmi iau i5...de ce trebuie sa schimb și placa de baza și ramii?

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Pe ce socket e i3-ul tau si ce i5 vrei sa iti iei!

| iStarGaming a răspuns:

Pentru ca nu ete compatibil procesor-ul cu placa de baza, presupun si daca schimb placa de baza automat trebuie si ramii pentru ca au o anumita frecventa.

| danielcristi98 explică (pentru iStarGaming):

Ce frecventa?

| iStarGaming a răspuns (pentru danielcristi98):

Pai fi atent, daca cumperi un i5,

Iti dau un exemplu; Eu am placa de baza Asus socket 775, procesorul trebuie sa fie stock 775, iar rami iti trebuie frecventa, mHz placii de baza, intelegi?