| Queensisjdne a întrebat:

Am un laptop Asus tuf fx505dt si are un display de 144hz dar cand ma joc ceva configuratia nu poate sa duca 144 de fps-uri si le blochez la 60, dar se vede foarte urat din cauza display-ului de frecventa mai mare, am incercat sa limitez la 60hz display-ul dar se vede laguit nu stiu de ce, ce sa fac? Daca selectez 60hz la display pare ca am 20 de fps-uri peste tot nu doar in jocuri.

3 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

La video seteaza rezolutia recomandata, intrii si in nVIDIA la 3d si alegi performanta iar placa video gpu

| Queensisjdne explică (pentru marinaru777):

De cand il am am setarea aia, nu e de acolo

| marinaru777 a răspuns (pentru Queensisjdne):

Ai setata rezolutia recomandata?