| florynpolly a întrebat:

Am un laptop de o perioada destul de lunga(cam 4 ani) nu prea cunosc in performante ale pc-ului, ma gandeam sa instalez gta 4 si gta 5 dar nu stiu daca merge, am ca componente asa:-Procesor Pentiun(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 Ghz 2.10 Ghz(asa arata de doua ori 2.10 Ghz) RAM 4 GB, HDD 320GB si la placa video am 828MB dar este integrata nu dedicata,astept pareri, este bun de ceva sau trebuie sa-mi iau altul?

2 răspunsuri:
| Teodor_Razvan_1994 a răspuns:

Este foarte bun dar tu uita-te la cerintele jocurilor pe care le vrei instalate si compara-le cu ale calculatorului tau.Sunt jocuri destul de mari care de obicei se joaca pe calculator.Dar stai linistit ca am vazut oameni cu CoD ghosts pe laptop deci cred ca se poate. Daca nu merg, ori iti iei desktop ori iti iei o placa video si un hard mai mare.

| florynpolly explică:

Pai ma intereseaza daca ce am eu pe laptop, adica astea Procesor Pentiun(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 Ghz 2.10 Ghz(asa arata de doua ori 2.10 Ghz) RAM 4 GB, HDD 320GB si la placa video am 828MB dar este integrata nu dedicata/ sunt bune ca configuratii pentru gta 4 si gta 5 sau este un procesor slab? ca eu nu ma prea pricep la configuratii