| sdfsopdgiho a întrebat:

Am un laptop DELL inspiron 15 cu o placa video AMD radeon R7 M445 si in jocuri (de exemplu minecraft) imi arata la display Intel HD graphics 620, adica placa integrata, eu vreau sa ma joc pe cea dedicata pentru a creste performanta, daca aveam nVidia era mai usor, dar cu AMD nu ma pricep, ma poate ajuta cineva?
Va rog!

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Vezi ca trebuie sa ai instalat si Catalyst Control Center nu numai driver-ul de placa video. Daca si-a luat driverele de pe Windows Update, mai mult ca sigur nu ai CCC instalat - mergi la AMD pe site si ia driver de acolo pentru placa ta video.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

"Right click on the desktop" and get the "configure switchable graphics", which you do by individual appliaction, either recently run ones show up, or you can browse to associate. And then set to either "Power Saving" (Intel) or "High Performance" (AMD).