| Basy_Home_1975 a întrebat:

Am un laptop nou cumpărat de 1 zi și când ma joc jocul SAMP se Închide brusc laptopul și nu știu de ce

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-i reinstalezi sistemul de operare, sa-l actualizezi, sa-i instalezi toate driverele; probeaza cu incarcatorul in el, vezi daca iti da bluescreen /blackscreen sau daca se opreste de tot, sau isi da restart; sunt foarte multe idei de la software, pana la ceva problema hardware, poate e un conflict de drivere, un "scurt" sau orice altceva.

| 2EXA a răspuns:

Overheating ( nu tine laptopul fara un suport, sa aiba loc sa elimine aerul )
Cumpara-ti un suport cu ventilatoare pentru laptop, habar nu ai cate probleme poti avea din cauza ca iti lasi laptopul pe birou fara un cooler.

| Basy_Home_1975 explică (pentru 2EXA):

Pai chiar ieri mi am luat un Cooler și tot se opreste

| 2EXA a răspuns (pentru Basy_Home_1975):

Descarca-ti CPU fan si vezi ce temperaturi ai la CPU si GPU.

| Basy_Home_1975 explică (pentru 2EXA):

Este o temperatura ok gen coolerul își face treaba