| Adrian2153 a întrebat:

Am un PC Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3. 30GHz 3.30 GHz, RAM 8, 00GB, o placa AMD RADEON R7 350. Il pot imbunatatii prin schimbarea unui procesor i5 de o generatie mai buna si placa video mai buna decat cea actuala? si daca pot, ce modele ar fi acelea?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Da, poti! Ce model de placa de baza ai? Aditional tine cont ca direct proportional este si memoria ram ( de preferat 16gb ) si deasemena daca ai o unitate de stocare de tip SSD.

| Adrian2153 explică (pentru dinaprilie):

Am un Socket 1150

| dinaprilie a răspuns (pentru Adrian2153):

Firma plus model ( exemplu - gigabyte model hn23b )?