| 7Cristian7 a întrebat:

Am un ping infernal in league of legends undeva la 700-800. Si mi-am instalat razer cortex dar nu simt diferenta, la video este pe very low am setarile pentru cea mai slaba calitate. Nu stiu nu ma mai pot juca lol... sad va rog frumos sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| TheOneTime a răspuns:

FPS-urile si pingul sunt 2 chestii complet diferite. Daca dai setarile grafice mai mice, nu vei rezolva nimic. S-ar putea ca net-ul tau sa aiba probleme. Vorbeste cu prietenii tai si vezi daca si ei au aceeasi problema, daca nu este ceva innergula cu routerul tau sau conexiunea la internet. Incearca sa il scoti din priza, il lasi 30 de sec, apoi il conectezi la loc. Daca tot nu merge suna-i pe cei de la compania ce iti ofera internet si intreaba-i daca este vreo problema. Daca ei zic ca totul este ok, incearca sa intri pe alte servere de lol adica sa schimbi de acolo EU-east sau Eu-west sa nu fi cumva pe server de la naiba din America si sa ai ping mare.
Sper ca te-am ajutat!

| 7Cristian7 explică (pentru TheOneTime):

Era problema de la internet, multumesc am rezolvat si azi dimineata am dat doua ture big grin

1 răspuns: