| teddicampionu a întrebat:

Am un procesor Intel Core2 Duo E7500 @ 2. 93GHzso o placa video nVIDIA geforce8500 vreau sa imi schimb placa de baza si ramii imi puteti spune o placa pe care sa le pun astea doua si ce rami pot sa imi cumpar vreau o placa ddr3 sau una care sa aiba si ddr3 si ddr 2 multumesc.

Răspuns Câştigător
| MethodMan a răspuns:

Problema e ca, placile DDR2/DDR3 daca ai DDR2, sunt DDR2, daca ai DDR3 nu le poti alterna.Iti pot recomanda GIGABYTE GA-P45T-ES3G, GA-P43T-ES3G sau Asus P5Q-SE

| teddicampionu explică (pentru MethodMan):

Am auzit de niste placi la care poti pune rami ddr3 si ddr2

1 răspuns: