| GoodTV3 a întrebat:

Am un RX 580 XFX.Am un pc cu i3 9100F si placa asta..Problema este ca am peste 3000 de rotatii la ventilatoarele placii video. Temperaturile sunt foarte bune, adica joc de 4 h cs si am numai 50 de grade, dar ma ingrijoreaza ventilatoarele.Help me ce se poate intampla?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

RX 580 este o placa fierbinte iar implementarea de la XFX nu este printre cele mai reusite, daca adaugi si o carcasa inghesuita cu un airflow slabut de aici ai turatiile alea la placa video.

Nu iti face griji atat timp cat nu ai probleme de stabilitate, nu se intampla nimic daca merg ventilatoarele la turatia aia, doar o sa faca multa galagie.