| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 Active si ma gandeam sa il rootez pentru a muta aplicatiile,in intregime, pe cardul SD si a instala cat mai multe(in special jocuri).Ce parere aveti? Fac o greseala daca il rootez? Care sunt efectele? Cei care si-au rootat telefonul au sesizat vreo diferenta?

2 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

In primul rand, de ce sa rotezi un Samsung Galaxy S4? Nu vad care e rostul, e un telefon foarte bun. Nu merita sa ii faci rootare. In plus are destula memorie interna.

| MisterSTAG a răspuns (pentru MrCaNaByS):

Tocmai asta este problema! Este un telefon foarte bun, de aceea am pus pe el jocuri mari, care i-au ocupat cei 11GB liberi(restul de 5GB ii ocupa sistemul de operare).Am cautat o gramada de metode ca sa instalez aplicatiile direct pe cardul SD sau sa le mut in intregime dar toate cer root.Stiu ca rootand telefonul pierzi garantia si multi spun ca dupa ceva timp telefonul se strica, insa cei mai multi au facut acest lucru si totul a mers bine.