| Ruscanu_Robert_1995 a întrebat:

Am un server de counter-strike 1.6 facut prin cs 1.6 server maker ....eu ma pot conecta pe el si merge perfect dar prietenii mei nu se pot conecta el. Este nevoie de ip-ul meu pentru ca ei sa se conecteze, il dau si nu merge...de ce?

PS:Am router wireless.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Faci port fowarding la portul 27015 din router si se pot conecta si prietenii tai folosind Ip-ul tau extern

| ProAlex a răspuns:

Sfat:Cauta pe yotube "Cum faci sa se conecteze playeri la un sv„
De nu intri pe panou de control si dai pe sistem and securite (sistem si securitate)la firewall si la dezactivare pe amandoua optiuni chiar daca scrie ca nu-i recomandat(Firewall potrejeaza reteaua ca altcineva sa nu se poate conecta la server)daca nici asa de duci unde ai reteua cauti ip tau de la router intri pe un brosew si pui ip. Dupa aia dai la setari retea si virtual server si scrii ip si va merge. Daca nici asa la router activeaza DMZ si da acces la toate dispozitivile!