| D4ny4WIN a întrebat:

Am un server de minecraft 1.4.7 bukkit, si am cativa colegi care joaca, o mapa frumoasa, pluginuri bune si multe, dar nu am host inca. Cn vrea sa faca echipa cu mine pe server sa imi zicawinking

3 răspunsuri:
| hancoch a răspuns:

Vreau eu dar trebuie sa platesc?

| D4ny4WIN explică (pentru hancoch):

Nu trebuie sa platesti. dar trebuie sa descarci un program pe nume Hamachi Unmanaged de aici :
-https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx
1. dupa instalare, deschizi, si iti va aparea un program cu culorile alb si albastru.
2. in bara de sus scrie System, iar in dreapta lui scrie Network, dai pe el si dai join an existing network
3. la network id scrii danut.mc, si dai join fiindca nu am parola.
4.acum poti intra pe sreverul meu.
5. Bafta!
ip :

| hancoch a răspuns (pentru D4ny4WIN):

Pe hamachi am cont si mam mai jucat pe sv bukkit are colegul meu sv pe bukkit si intra aproape toti din clasa si alti prieteni