| Cristi_3697 a întrebat:

Am un sistem pc cu placa de baza asus ddr2, procesor intel celeron 3, 20ghz, placa video Nvidia 1gb, 1gb RAM, 100 GBHDD. Problema este ca nu merge fifa 2012 cum trebuie, intru in joc si cand ma pune in teren la tutorial merge fooarte intrerupt. nu pot sa fac nimic. Care sa fie problema? oare RAMI? Ca eu nu stiu. multumesc pentru orice raspuns

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

La fifa 2012 trebuie minim un procesor cu 2 nuclee iar al tau are numai un singur nucleu.RAMI ar trebui sa ai minim 2, iar placa video este in regula.
Cerintele pentru fifa 2012 sunt:
Sistem de operare: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
Procesor: Intel core 2 Duo sau echivalentul de la AMD. (@ 2, 4 GHZ)
Memorie: 2 GB RAM
Placa video: cu suport pentru DirectX 9.0 sau mai mare, Shader Model 3.0 sau mai mare si cu minim 256 MB RAM (minim Ati Radeon 2900 sau GeForce 8800).
Da ca vrei sa joci jocul asta trebui sa iti cumperi un procesor cu 2 nuclee si inca 1 gb RAM.

| Cristi_3697 explică (pentru MioaraParalescu):

Multumesc

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Cristi_3697):

Cu placere! funda? puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Aniu a răspuns:

Pai merge intrerupt de la un procesor foarte slab, plaa video nu stiu ce sa zic pentru ca cum am zis mai de mult : NU CONTEAZA MEMORIA, CONTEAZA CHIPSET-UL "oamenilor". si Ramii cam putini.