| c0pil1n a întrebat:

Am urmatoarea configuratie:
Procesor: i5 9400f 2, 90ghz
Placa video: rx580 8gb gddr5 Nitro Shappire
Placa de baza: Asus prime h310m-r r2.0
Placa retea:Realtek Pcle GbE Family Controller
Sursa: nJoy de 650w si 16 gb ram
ssd: ADATA Su650 240gb
Monitor : Asus vg245he 75hz

M-am gandit sa inlocuiesc placa video cu ceva de la nVIDIA, buget maxim 1.800 lei..deoarece gpu in task manager sta 100% si am stuttering in jocurile competitive ( gen pubg, cs go etc)
Ce placa video imi recomandati ca sa se potriveasca cu sistemul meubig grin?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Momentan nu ai ce sa iti iei pentru ca nu gasesti o placa video la un pret decent, toate sunt super scumpe.

Totusi nu ar trebui sa ai probleme cu 580, este o placa destul de buna.

Verifica mai repede sa nu ai probleme cu temperaturile sau sursa sa nu iti dea amperajul care trebuie (njoy nu sunt foarte calitative).

Eu cu i7 9700k si rx580 de 8gb nu am probleme in nici un joc.

| c0pil1n explică (pentru Intruder19):

Pot sa ti las un numar de telefon in privat?

| marinaru777 a răspuns:

Ai curatat coolerul de la placa video? Eu cred ca e praf la greu acolo!