| DangerF a întrebat:

Am vazut ca e gta san andreas free pe rockstar games, dar cu alt launcher. Cum adica alt launcher?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Pai tocmai au scos propriul lor launcher, acum ceva zile si da pe gratis GTA San Andreas ca sa atraga lumea.
Daca nu stii ce este un launcher, Steam este un launcher, Uplay este un launcher, Origin ( de la EA ) este un launcher, Battle.Net ( de la Blizzard ) este un launcher, Galaxy ( de la GOG ) este un launcher, gen platforma care protejeaza si da voi jocului sa ruleze.
Din ce in ce mai multe companii de jocuri isi creaza propriul launcher.
Sa nu confunzi launcher cu reseller, gen HumbleBundle, G2A, astia iti dau key pentru alte platforme, nu au propriul launcher.