| KlaudiuRad a întrebat:

Am windows 10 si am o problema. Cand vreau sa instalez Cut The Rope 2 din Windows Store, butonul este in gri si la cerintele de sistem imi apare la Directx: Version 9 Required un X. Dar eu am instalat Directx 9 si imi merge pentru ca am jucat jocuri mai vechi pe windows 10, ca diablo 2 si revolt si imi merg. De ce nu pot sa instalez jocul? E prea slaba placa video ca am Intel GMA 3100?

Răspuns Câştigător
| KlaudiuRad explică:

Placa ta video este mai slaba decat la tableta mea, si tableta mea e cu windows.Si windows 10 foloseste numai directx 11.1 si directx 12, din cauza nu iti merge cut the rope.Prietene placa ta video nu duce pe high jocuri din 2007, fi multumit ca iti merge windows 10. Tu poti sa joci jocuri pana in 2007-2008 daca incerci jocuri din 2008 in sus o sa ai mare lag si nu o sa ti se porneasca jocurile, cauta pe internet despre placa ta video si o sa vezi ca e din epoca de piatra.Deci placa ta video nu e slaba, e cea mai slaba placa video

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Intra in start la pc si scrie dxdiag, si vezi acolo ce directx ai

| KlaudiuRad explică (pentru alexboss2020):

Pai acolo scrie ca am 12 ca alai ce-l mai nou care-I instalat. Dar am instalat si 9, ca nu imi porneau jocurile vechi fara el. Si in Store imi arata ca nu am 9.

| KlaudiuRad explică (pentru KlaudiuRad):

Placa ta video este mai slaba decat la tableta mea, si tableta mea e cu windows.Si windows 10 foloseste numai directx 11.1 si directx 12, din cauza nu iti merge cut the rope.Prietene placa ta video nu duce pe high jocuri din 2007, fi multumit ca iti merge windows 10. Tu poti sa joci jocuri pana in 2007-2008 daca incerci jocuri din 2008 in sus o sa ai mare lag si nu o sa ti se porneasca jocurile, cauta pe internet despre placa ta video si o sa vezi ca e din epoca de piatra.Deci placa ta video nu e slaba, e cea mai slaba placa video