| Cristi778877 a întrebat:

Ar merge sa schimb procesorul de la pc? am i7 4790t merge sa il pun un i7 6700?

3 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

De mers merge dar nu are rost sa schimi un procesor slab cu altul la fel de slab mai bine pui un i5 10400 are 12k puncte pe passmark fata de i7 care are 8000 si ceva sau daca ai un buget mai mare i5 11400 dar asta depinde si de placa video.

| Wr3nch a răspuns (pentru DonMoldo):

Si acel 10400 pe ce il pune? Ca la ce diferență de generații e, ii trebuie si placa de bază laughing

| DonMoldo a răspuns (pentru Wr3nch):

Pai a scris cumva placa de baza si nu vad eu i-am dat o recomandare mai departe se descurca el.