| Lorand99 a întrebat:

As avea o intrebare. Am un laptop Acer aspire 5 cu o placa video mai slăbuța as putea sa cumpăr altă placa video pentru laptop sau este încorporată?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mai exact ce placa video ai? Daca e integrata, nu poti sa i-o schimba. Daca e dedicata, la fel "nu poti" (poti incerca, dar nu inseamna ca operatiunea o sa aiba succes si cel mai probabil poti strica placa de baza sau se poate sa nu-ti mearga). Tie iti trebuie maxim o placa video externa, dar e prea costisitor in functie de model si ce vrei tu sa te joci.

| Kushhh a răspuns:

Poti scoate unitatea optica sau cumparand asta
https://www.razer.com/gaming-laptops/razer-core-v2
DACA SCOTI UNITATEA OPTICA PIERZI GARANTIA!