| Gaz3 a întrebat:

As dori metode sa imi imbunatatesc Calculatorul fara prea mult cost.

Răspuns Câştigător
| Patrick_Maioș_1987 a răspuns:

Incearca sa iti cumperi niste piese de PC mai noi
ar fi mai ieftin decat sa cumperi un PC nou (la Pc nou mai trebuie sa platesti:ecranul 50-300 lei tastatura 60-200, bateria500-1000,etc)
caca ei doar piesele care ai nevoie de ex.placa de baza40-300lei depinde de ce vrei pc-ul (poate de gaming), microprocesor 30-600lei,placa video 90-400lei etc
si ai putea sa pui unui electricean (termenul de calculatorist) sa iti monteze piesele (mai platesti si tu cu o bere 8) )
sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| eXperience a răspuns:

Daca vr sa iti imbunatatesti pc fara prea mult cost, cel mai bine e sa iti cumperi memorie RAM in plus 4GB e super sau chiar 6GB:
-este ieftin;
-usor de montat;
-nu necesita instalare;