| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa cumpar componente mai performante in calculatorul meu si ca exemplu la placa video mi-ati putea spune va rog cum sa aflu daca e compatibil cu calculatorul meu? La ce caracteristici trebuie sa sma uit?

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

La placa de baza vezi ce slot ai special pentru placa video, adica PCI, PCI- E, AGP. Te uiti si la caracteristici, ca de exemplu procesorul sa nu fie prea slab sa traga placa video in jos, sursa sa aiba putere sa alimenteze placa video.