| Bin_Husein_Ahmed_1997 a întrebat:

As dori sa îmi fac și eu un calculator din piese buget de 2500 de Lei
As dori sa am placa video mare peste 3 gb procesor mare rami mari carcasa tot
Da sa fie piesele compatibile intre ele
Îl vreau de gaming as da și 1000 de lei pe o placa video și un procesor de gaming

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce monitor ai? Ce imbecil ti-a zis ca daca ai placa video cu 3-4 GB te ajuta la ceva? Voila - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/956820/ - excelent pentru rezolutii mai mici, procesor deblocat.
Pentru Full HD, cam buba la bugetul asta. Ar merge un FX-4300 si cu o placa video ceva mai potenta.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru KodrutZ):

Eu vreau ceva gaming pcul înțelegi

| KodrutZ a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Iti iei un sticker care zice "gaming" si il lipesti pe el. CE DRAQ intelegi tu prin "ceva gaming"? Ti se pare ca ce ti-am dat acolo e calculator de office, sau cum?

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru KodrutZ):

Cam da

| KodrutZ a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Hai ia-o pe componente si zi de ce nu se preteaza la gaming. Si mai arunca o privire si la comentariile altora.