| IonAlexandru3794 a întrebat:

As vrea sa imi iau acest pc https://m.cel.ro/......3PDUmMg-l/

Eu zic ca este foarte bun la 20 milioane dar am un dubiu. Rx470 8gb mai este bun in 2020? Cu ce alta placa video s-ar putea compara si cate fps-uri as avea in gta 5 sau altex jocuri? Ce ziceti este un pc bun?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

GTA 5 merge lejer dar in ansamblu e un pc de low gaming si titlurile rece te o sa mearga pe low.

| gamersamp12 a răspuns:

I3? serios tu pentru gaming vrei sa iei i3?
i3 e garbage man. ai neoie de un Intel octa core sau un amd in ziua de azi pentru ca cu windows 10 procesoarele quad core nu mai fac fata. Nici o seansa sa faci gaming cu i3...
Eu iti recomand minim: i7 3xxx sau minim Amd Fx 8350 daca e posibil sa alegi un Ryzen5. Dar in toate eu iti recomand sa cauti un Ryzen5 deoarece are pretul mai bun decat Intel si performatele sunt excelente.

| Andrei381 a răspuns:

Te poti uita pe YouTube la review-ul celor de la cel.ro (nu recomand cel.ro, sanse 30% sa vina stricate), si vei vedea ca placa video este folosita 100%, la o temperatura de 80 de grade, cand il vei lua nu vei avea probleme, va merge totul perfect, deoarece placa e folosita 100%, dar in scurt timp se va "strica", nu recomand nici pc-ul, nici site-ul. Cu temperaturile alea pe componente iti dai seama ce vor pati...