| Th3Unknown a întrebat:

As vrea sa joc minecraft pe calculatorul meu nou si nu prea pot. laptopul meu are windows 7 home premium 32 bit.fiind 32 bit nu pot sa iau java 64 bit decat daca schimb windowsul. exista alta solutie ca sa pot juca minecraft normal (cu 32 bit merge cam greu, cand te misti se vede cam cu incetinitorul.multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| xtreme95 a răspuns:

Vezi sa fie instalata placa video si updateaza java, nu conteaza asa de mult ce OS ai, si nu ar strica sa zici processor si rami.
De asemenea la setari obtions video settings grafice fast performance max fps opengl on particles minimal si daca mai face figuri scade render distance.

| Th3Unknown explică (pentru xtreme95):

Processor: AMD Turion(tm) X2 Ultra Dual-Core Mobile ZM-82 (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 4096MB RAM
DirectX Version: DirectX 11
Card name: ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (placa video)
Chip type: ATI display adapter (0x9553)
Display Memory: 1898 MB
Dedicated Memory: 506 MB

| Th3Unknown explică (pentru xtreme95):

Deci?

| xtreme95 a răspuns (pentru Th3Unknown):

Reinstalezi java driver placa video si aloci mai multa memorie minecraftului folosind mc patcher.O sa iti mearga relativ ok.

| Th3Unknown explică (pentru xtreme95):

Daca ai putea fi un pic mai explicit ti-as da si funda dar nu prea m-ai ajutat. poate poti sa imi spui ce este mc patcher si de unde eil iau.iar cand ai spus "Reinstalezi java driver placa video" te-ai referit sa reinstalez java sau placa video? Daca java atunci de unde (de pe site, dar eu nu prea am gasit, poti lasa linkul). sper ca poti sa ma ajuti ca sa am la cine sa dau funda laughing nu serios

| xtreme95 a răspuns (pentru Th3Unknown):

MC patcher ii un program care il folosesti cand vrei sa aloci mai multe resurse minecraftului(nu serverului, la server se umbla din config)sa pui texturi HD animatii sa dai enable la unele animatii random mobs etc.
Dai pe google mc patcher si reinstalezi java si placa video.
Romanu a invatat sa primeasca tot mura in gura si devine mai prost pe zi ce trece.Invata sa te descurci eu nu vanez funda.

| Th3Unknown explică (pentru xtreme95):

Scrisesem o pagina intreaga sa-ti raspund la intrebarea ta dar...nu am de ce prefer sa las asa ca nu o sa pot schimba nimic si pentru ce? pentru nimic.mersi oricum...