| Ecbert a întrebat:

As vrea sa-mi pun bani in steam wallet. Am citit undeva ca la terminalele qiwi poti sa pui cati bani vrei tu in steam wallet, in lei. Banuiesc ca conversia o fac ei. Voi cum procedati? Cu PaySafeCard sau qiwi? Ce credeti ca e mai bun? Sunt nou in toata chestia asta cu steam. Am inteles ca pe g2a sunt preturi mai mici decat pe steam? Cum se face achizitia acolo? E de incredere? G2A sau Steam? Scuze pentru atatea intrebari big grin

4 răspunsuri:
| Sor0N a răspuns:

Salut, dragosh09
Daca vrei sa faci o achizitie direct de pe steam, iti recomand PaySafeCard, personal, am facut aceasta achizitie de peste 10-15 ori [ am 94 de jocuri cumparate ], iar banii intrau in circa 10-15 secunde big grin. Intru-adevar, pe G2A sunt preturi mai mici, la unele jocuri chiar este o reducere de 50% fata de pretul din steam. Da, G2A este 100% de incredere, insa, trebuie sa platesti cu cardul, nu exista metoda de plata prin PSF sad big grin. Sper ca te-am ajutat, Funda?

| Ecbert explică (pentru Sor0N):

Cum platesti cu PaySafeCard? Sa zicem ca un joc costa 10.99 euro. Tu cumperi un PaySafeCard de 10 si inca unul de 5. Cum faci sa platesti? Ce se intampla cu restul?

| Paiu_Catalin_1986 a răspuns (pentru Ecbert):

Restul ramane in contul tau paysafe, creaza unul!

| Cristian_Cojocaru_1979 a răspuns:

Mergi la un terminal qiwi si cumperi iti livreaza pe loc.
au cele mai bune preturi.