| GreenLemon a întrebat:

Astazi am vrut sa imi instalez NFS The Run pe laptop. Dupa cateva erori am reusit. Problema este ca, de cand l-am instalat, imi merg jocurile din laptop sacadat...
In rest, totul este ok dar cand intru pe NFS, Lol sau Farming simulator 2017 (doar pe astea le am in laptop) imi merge foarte greu. Pe Lol am ajuns sa joc cu setarile la low cu 15-20 de fps cand eu jucam pe medium cu 60 constant...
Am un laptop Asus cumparat acum 2 luni, procesor i7-6700HQ 2.6 GHz, 8 GB ram si placa video nVidia Geforce GTX 950 m de 4 Gb. Nu stiu unde ar fi problema, mai ales ca in urma cu cateva ore mergea totul ok...

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Instaleaza numai 1 singur joc si nu vei mai avea erori!

| GreenLemon explică (pentru lpavel):

Nu ai citit intrebarea? Eu am nevoie sa stiu cauza pentru care imi merg cu fps mic. Nu e din cauza a prea multor jocuri, ca am doar 3 care ocupa maxim 50 de GB din cei 1 TB

| alexboss2020 a răspuns:

What? Doamne ferese du laptopul la reparat nu am mai auzit asa ceva, LOL are trebui sa duci pe seatri maxime peste 60 de fps.Toate jocurile pe care leai inumerat mai sus ar trebui sa le duci pe high peste 60 fps.Eu cu un sistem la fel ca al tau de performant doar ca am PC, lol duc peste 200 de fps, nfs the run setari ultra 80 fps, duc ultimele jocuri.Cred ca e de vina windows sau altceva, iti sugerez sa il duci la service!

| GreenLemon explică (pentru alexboss2020):

Stiu asta. Imi mergea totul bine pana sa instalez Nfs.