| vasileion1996 a întrebat:

Asus k751lj-ty 31
Intel®Core™i5-5200U 2,20 GHz, cu 2 nuclee
43.9 cm (17.3") 900p (HD+) LED-Backlight-Display (1600 x 900)
4096 MB DDR3-RAM
1 TB HDD
NVIDIA Geforce 920M, 2GB
Ce as putea sa ii fac sa meargă mai repede?
Îmi funcționează foarte lent, procesează greu
Are Windows 10 pe el,am și dat resetare totala la el crezând ca poate va merge mai bine,dar din păcate nu merge sad
Ceva sfaturi va rog
Îmi cer mii de scuze dacă postez aiurea, dar sunt noi și nu cunosc. sad

7 răspunsuri:
| BMicha3l a răspuns:

Urca ramii in 8gb cum am facut eu si cumpara un SSD. SSD-ul este hard disk, dar are o viteza mult mai mare de scriere si citire. De exemplu daca iti porneste in 10 secunde, cu SSD-ul porneste in 2 secunde. Gasesti si rewiuri pe Youtube cu el. Singura problema este ca e putin cam scump. 120GB 200 lei aproximativ. Daca ai pc nu este o problema ca poti folosi si hard-ul tau, dar daca ai laptop mai ai nevoie de un hard disk extern. Nu cred ca or sa-ti ajunga cei 120GB pentru ce ai tu nevoie... Sunt si SSD-uri si de 500GB dar sunt scumpe peste 500 lei. Bafta!

| BMicha3l a răspuns (pentru BMicha3l):

Daca faci asta o ar trebui sa-ti ruleze orice joc. Dar inainte de asta poti incerca sa reinstalezi windows-ul poate fi si de la windows.

| vasileion1996 explică (pentru BMicha3l):

Am reinstalat Windows-ul, dar niciun rezultat

| vasileion1996 explică (pentru BMicha3l):

Acum întreb ceva din curiozitate, dacă ar fi sa-l vând la ce preț ar trebui sa îl valorific?

| BMicha3l a răspuns (pentru vasileion1996):

De cat timp ai hard-ul?

| BMicha3l a răspuns (pentru vasileion1996):

800-1000lei Este doar parerea mea. Poate poti scoate mai mult sau mai putin.

| DavidAndrei121 a răspuns:

Actualizeaza driverele si instaleaza java...