| Alexandru_Stefi_1991 a întrebat:

Atunci când cumperi v-bucks pe Fortnite si îți dai numărul cardului, Epic Games-ul îți poate retrage mai mulți bani de pe card?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Majoritatea jocurilor/programelor/magazinelor on-line NU au acces la datele cardului. Realizarea cumpararii se face printr-un tert autorizat, bine securizat ( un fel de intermediar ). Nu stiu care e cazul pentru Fortnite. Daca esti sceptic, poti realiza platile prin PayPal.

| Kakeshi a răspuns:

Eu am cumparat v-bucks pe Fortnite si nu, nu mi-a retras mai multi bani de pe card.Este un joc mare in care s-au investit in skinuri multi bani deci nu au dc sa faca asta. Poti cumpara linistit!