| Emy1932 a întrebat:

Auziti TPU daca un laptop are la caracteristici, la placa video 2 placi : nVidia GeForce GT 740M si Intel HD Graphics 4600, inseamna ca are doua placi? de exemplu la laptopul asta :

http://www.cel.ro/......b-white-l/

credeti ca e bun, si exista vreo diferenta intre placa video nVidia GeForce GT 740M, Intel HD Graphics 4600 si Radeon HD 7870?

Răspuns Câştigător
| buzucan a răspuns:

Http://recomandare.info/de-ce-sa-aleg-o-placa-video-dedicata-laptop.html
te invit sa citesti articolul acesta si te vei lamuri, vei gasi si altele referitoare la laptopuri...

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Are doua placi ca atunci cand esti pe baterie si vrei sa-l folosesti cat mai mult, se va activa automat placa video integrata deoarece consuma mai putin. Si integrata mai e buna pentru folosirea de Intel Quick Sync Video pentru conversia de diverse filme.