| vali111213 a întrebat:

Aveti idee de ce nu merge netul la pc? Cand il pornesc apare pentru o secunda ca am net si dupa dispare si tot asa, ca sa isi revina trebuie sa intru intr-un joc si sa astept sa se incalzeasca pcu.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu sunt specificații rele deloc. Conexiunea la rețea ar trebui sa se realizeze rapid.

Cea mai ușoară metodă de a rezolva problema (din punctul de vedere a dificultății de diagnosticare) ar fi sa reinstalezi Windows-ul.
Asta daca problema te supăra tare și ai cunoștințele și timpul necesar.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

E destul de comun ca la deschiderea PC-ului conexiunea la retea sa necesite ceva mai mult timp, mai ales in cazul in care dispozitivul e ceva mai vechi.

Ce componente ai la PC? (Ma intereseaza mai ales modelul procesorului, cantitate memorie RAM, cantitate spatiu HDD liber, model placa de retea - daca ai una dedicata).

| vali111213 explică (pentru PainTech):

Am un procesor Intel (R) Core(TM) i3-9100 CPU @ 3.60 GHz, memorie ram:8192mb,placa video gtx 1650, un ssd 512gb.La modelul de placa de reatea nu stiu cum sa vad de care am

| vali111213 explică (pentru PainTech):

Si folosesc un adaptor pentru a conecta placa video la monitor

| vali111213 explică (pentru PainTech):

Mersi de ajutor, deocamdata nu o sa il reinstalez deoarece nu vreau sa pierd ce am pe el

| PainTech a răspuns (pentru vali111213):

Nu sunt specificații rele deloc. Conexiunea la rețea ar trebui sa se realizeze rapid.

Cea mai ușoară metodă de a rezolva problema (din punctul de vedere a dificultății de diagnosticare) ar fi sa reinstalezi Windows-ul.
Asta daca problema te supăra tare și ai cunoștințele și timpul necesar.