| DLeonard1998 a întrebat:

Ba deci nu inteleg de cand is la liceu clasa a 9-a toti colegi mei joaca CS 1.6 sau Metin2 -.-" adica suntem in 2014 si tot joaca jocuri de 2004-? Din 29 8 joaca metin2 11 cs1.6 si numai 3 league of legends iar cu mine 4 confused Bine poate ca nu am si eu un high end PC(i5-4670 si HD7950) dar tot nu joc jocuri de tot rahat apropo joc si eu cs dar GO si cand le-am spus ce naspa ii cs 1.6 si metin2 au inceput sa isi bata joc ca ce jocuri de ****joc eu... Numai aici in Romania este chestia aia cu Play only metin2 and cs 1.6?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Fiind in mediul online, e imposibil sa nu gasesti persoane care sa joace si jocurile preferate de tine. Poate nu sunt colegi de clasa, dar sunt vecini sau fani din alte zone, cu care sa experimentezi aplicatii actuale. Eu joc o zi Cs 1.6 (cand imi vine... pofta), dupa care il sterg si pun altele dorite. happy

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Counter Strike 1.6 inca are priza la public, chiar daca e vechi, depasit (spune-i cum vrei). Anul trecut, am cumparat unui amic un calculator si primul joc pe care l-a vrut a fost Cs. Si acum il joaca (cel mai des). Te mira? Pe mine nu! Poate ti se pare de rahat, dar jocul e parte din copilaria si adolescenta unora. Trebuie sa le respectam gusturile si sa nu-i judecam. Si nici ei sa nu judece pe ceilalti, care prefera jocurile noi. Gusturile nu se discuta. (n-am sa-ti spun ce jocuri prefer eu, ca te apuca rasul). Bafta!

| DLeonard1998 explică (pentru dannyel86):

Da si eu am jucat cs 1.6 in copilarie dar nu sunt atasat incat sa joc numai CS 1.6 ALL DAY ALL NIGHT si in plus ii plin de hackeri chiar si pe serverele cu steam, iar daca as intreba un coleg daca are steam ar intreba ce ii aia? :s Un coleg tot se lauda cat de bun ii la counter si in final am aflat ca ii un hacker :s atata a fost si corectitudinea.Da daca i-as invita la mine sa joaca macar 10 min dirt 3 pe 3 monitoare full hd ar spune ce **** ii jocul sau BF4 pe ultra nu se compara cu cs 1.6winking in fine sper sa am colegi care sa joace macar ceva mai nou

| dannyel86 a răspuns (pentru DLeonard1998):

Fiind in mediul online, e imposibil sa nu gasesti persoane care sa joace si jocurile preferate de tine. Poate nu sunt colegi de clasa, dar sunt vecini sau fani din alte zone, cu care sa experimentezi aplicatii actuale. Eu joc o zi Cs 1.6 (cand imi vine... pofta), dupa care il sterg si pun altele dorite. happy

| N0xEterniS a răspuns:

Metin2 si mie mi se pare de tot rahatul, e un joc tampit rau :/ :/ Sunt tone de RPG'uri mai bune ca Metin2 offline si online. Cs 1.6 inca e fain, e nemuritor, oricand as juca cs 1.6, Source nu-mi place si GO n-am incercat.

| AlexGame26 a răspuns:

Te-nteleg perfect, si eu am colegi la fel ca ai tai, cine stie..., poate au calculatoare din lemn, si nu le suporta decat CS si Metin, eu sa fiu sincer, am jucat CS 1.6 o luna, si cand am vazut cate jocuri mult mai bune si mai palpitante sunt pe piata, m-am lasat, acum ma joc nfs most wanted 2012, TDU2, Far Cry 3, etc..., si cred ca si tie ti-ar merge happy