| PcExprex a întrebat:

Bun Deci am o problemă la care nu pot gasi cauza Pc-ul meu se inchide brusc când mă joc un joc de-și eu am 3 jocuri pe PC (vreau sa va spun că am o problemă cu un joc dacă intru în el si indiferent că mă joc sau nu el se inchide brusc dar atunci când se închide intră automat in 'stand by' adică nu se închide complet) mi-am schimbat piesele la unitate si doar sunt noi nu vreau sa spun performante dar piesele au cam 3 luni de când le-am luat si nu am avut nicio problemă cu programele sau cu netul singura problemă pe care o am este că am un joc care se numeste Dmc (devil may cry 5) si mereu când mă joc mi se inchide Pc ul dar la celelate jocuri nu se inchide ca am doar CS 1.6, attack on titan tribute game, dacă îl știți si Dmc si problema asta se întâmplă nu mai la Dmc (sa știți ca nu am niciun virus am o sursă de 650W un procesor Quad-core 2.34 GHz Intel Xeon, 4 Gb, placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1Gb DDR5 si un HDD de 150 Gb) vă rog sa mă ajuta-ți? nu are praf pe cooler temperatura este normală dar mise inchide Pc-ul doar dacă mă joc acel joc dacă ma joc alte jocuri nu se inchide nu găsesc cauza acestei probleme puteți sa-mi spune-ți ce sa fac? si sa-mi spune-ți care este cauza?

1 răspuns:
| Veninul a răspuns:

Da crash procesoru si verifica toate cablurile