| anonim_4396 a întrebat:

A comandat cineva ceva online unde a fost nevoie de plata prin transfer in contul bancar? Dacă da care este procedura, mi se spune sa introduc numărul comenzii, dar nu știu unde. Heelp!

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Pe ordinul de plata ai o casuta (pe foaie) sau un camp (pe ecran) - asta in functie de cum dai OP-ul, fizic in banca sau virtual pe internet banking - in care poti completa detalii plata (sau o formulare echivalenta). Acolo se pune numarul comenzii. Acesta ajuta comerciantul sa "potriveasca" usor si rapid banii platiti de tine cu produsele comandate de tine (care sunt grupate pe comanda cu numarul respectiv).