| FyfyFrancy a întrebat:

Acum 2 zile o fata de pe stardoll mi-a furat contul si de asemenea mi-a schimbat parola si emailul. Din cate am aflat exista diferite programe de spart sau de aflat parola. Puteti sa ma ajutati? Va rog mult! Merci.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Prostii. Cit de stupida era parola ta? Cel mai probabil ti-a ghicit-o. Ca sa iti poata afla parola, trebuie sa aiba acces direct la calculatorul tau pentru a instala un keylogger. Cumva aveai o parola gen nume/prenume, nr de telefon, data de nastere, cuvint de dictionar/nume de vedeta? Incearca data viitoare o parola serioasa, gen 6yD*d%f3eDx2mN$1, si sa vezi cum nu ti-o mai "sparge" nimeni.
P.S. Daca stii exact cine e si ai dovezi cum ca a facut-o, povesteste-i oleaca de ce inseamna un caz penal. "Accesul neautorizat la sisteme informatice" e infractiune pedepsita de Codul Penal.

| FyfyFrancy explică (pentru KodrutZ):

Iti multumesc.Parola era in engleza si cuprindea nr si litere.Persoana nu era o cunstinta.

1 răspuns: