| MoreFun a întrebat:

Am descarcat de curand Minecraft si nu imi place cum merge. Cateodata este destul de incet. Memoria RAM este de 4GB, iar viteza procesorului este de 2.40 GHz. Deci nu cred ca ar fi problema cu asta. Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Muscalu_Ionut_1989 a răspuns:

Du-te la optiuni si apoi la video si da pe toate low dar vezi ca pe unele trebuie sa le si maresti de preferabil intreaba pe cineva ca re stie cum sati puna setari, nu te ingrijora ca PC este bun dar trebuie umblat la optiuni intreaba pe cineva care stie sau a jucat

2 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

Si Placa video influenteaza jocul.

| MoreFun explică:

Cu placa video nu am avut probleme happy