| ANDRErock a întrebat:

Buna am ecranu la PC de 1360x768, vreau sa spun ca la jocuri conteaza rezolutia, am placa video gts450 de 2gb ddr3 si procesoru e3400 de 2.6. Daca am placa video buna trebuie sa-mi mearga jocurile si pe rezolutia asta, adica cele mari nu?

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Ai placa video destul de buna la fel si procesorul.In mod normal jocurile ruleaza la resolutia ecranului deci asa ar trebui.

Bafta!

| xtreme95 a răspuns:

Processorul s-ar putea sa faca bottleneck cu gtsu' dar pe o rezolutie asa de mica nu se pune problema va merge bine.

| DarkAl3x a răspuns:

Pe rezolutia asta iti vor merge greu deoarece procesorul este destul de slab si e foarte vechi deci la rezolutia asta va merge cu 15-20 fps daca joci jocuri mai noi, poate chiar mai putini fps. In schimb placa video e destul de buna dar e limitata de procesor

| macketo a răspuns:

Da-mi mie placa video restul te descurci