| Parazit123 a întrebat:

.am facut un cont pe facebook in care am pus poze cu o fata modificate in photoshop ea nu stie ca eu sunt eu si a reclamat la politie.INTREBAREA ESTE DACA POLITIA POATE SA IMI FAACA CEVA?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Lol, ala era un idiot care conform legii putea sa faca si pirnaie. Si ar fi meritat-o, din partea mea. Parolele nu se sparg, ci se ghicesc sau se fura. In cazul de fata, despre ce "gravitatea faptei" discutam? Eu daca as fi politist as amenda-o pe aia cu reclamatia ei de doi lei. Auzi tu, sa te duci la politie ca cineva iti manipuleaza o imagine cu tine si nici macar nu esti persoana publica sau nu era vorba de vreun trucaj gen fake porno. Ptiu, unde am ajuns...

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce poze, modificate in ce sens, si mai exact CE a reclamat?

| Parazit123 explică (pentru KodrutZ):

De fapt un prieten a facut si i-a pus fata pe un corp de sumo a facut-o grasa si cu fata stramba

| Cherry56 a răspuns:

Da, iti poate da amenda etc... in functie de gravitatea faptei. Stiu un tip care ii sparsese parola lu dirigasa de messenger si au aflat politistii de el si a avut probleme

| KodrutZ a răspuns (pentru Cherry56):

Lol, ala era un idiot care conform legii putea sa faca si pirnaie. Si ar fi meritat-o, din partea mea. Parolele nu se sparg, ci se ghicesc sau se fura. In cazul de fata, despre ce "gravitatea faptei" discutam? Eu daca as fi politist as amenda-o pe aia cu reclamatia ei de doi lei. Auzi tu, sa te duci la politie ca cineva iti manipuleaza o imagine cu tine si nici macar nu esti persoana publica sau nu era vorba de vreun trucaj gen fake porno. Ptiu, unde am ajuns...