| Florentyna1 a întrebat:

Bună. Am început să joc de curând the sims 4 atunci când încerc să plasez o gospodarie îmi spune ca lotul este prea mic, am încercat unul mai mare dar nu merge, ce ar trebui să fac?

2 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Nu inteleg semnificatia la "plasez gospodarie" ma tot mir de ieri, ce ar putea insemna, si cred ca mai sunt useri care joaca sims aici si ei evita intrebarea ta. Cred ca te-ar ajuta un tutorial, sau da-ne exact cuvintele din joc.
Ma gandesc ca in joc vrei sa "construiesti", "asezi" vreo bucata de mobila sau casa, si iti apare acest obiect ca fiind trasparent/vizibil. Ar trebui sa apara niste patratele in timpul "plasarii", este cam greu de observat totul. Daca apar culorile rosu=imposibil, verde=posibil.

| Murphy5120 a răspuns:

Daca vrei sa plasezi o "constructie" din galerie, este posibil chiar sa fie prea mare pentru lot-ul selectat. Daca esti 100% sigura ca lot-ul are dimensiunea exacta/mai mare, poti incerca stergerea mod-urilor(daca folosesti) sau stergerea fisierelor cache(exista tutoriale pe Youtube). Daca nici asta nu merge, recomand sa incepi un save file nou happy Sims-ul este destul de buggy. Bafta!